Recenze

Dobrý den,

mám vaši knihu a přijde mi super dokonalá. Velmi těžko se učím nová slova a obraty, navíc na učení nemám díky práci moc čas, ale s vaši knihou a nápady to jde a mam ze sebe i lepší pocit! Takže za mě skvělý počin!! Doufám, že plánujete sepsat 2. i 3. díl. Já si je určitě koupím!!

Filip D.

A student of mine referred me to your book so I ordered it to review. I wanted you to know I think it is perfect for some of my students to do between lessons. You may see an increase in sales this month since I have been sending your website link and recommending the book to everyone I think that may benefit from purchasing. 
One tip, I really like the additional tests/quizzes on your website, maybe you should create a book on easy Grammar too!
Michele L.

Na výuku angličtiny s Evou jsem se vždy těšil.

Lekce byly zábavné, inspirativní a témata
konverzací vždy zajímavá. Lektorka chodí na hodiny připravená a s jasným plánem, jak bude
výuka probíhat. Oceňuji trpělivost a snahu dostat ze studenta maximum. Lekce mi pomohly zahnat strach z
mluvení a posunuly mne o několik levelů dál. Rozhodně doporučuji!

Radek, strojní inženýr

Hello Eva, I just want to let you know that your book is amazing!???? When I ordered it during the weekend the package arrived on Tuesday which was perfect. During the unboxing I was speechless. Your book was so beautifully packed❤️ And the design is striking! I just love the concept of your book and I’m so glad I supported you by ordering it☺️

Timea